Adéla Gondíková 2017-11-09T10:51:37+00:00
Divadlo v Rytířské

Adéla Gondíková

(1973)

Pochází ze Sokolova a už při studiu herectví na Pražské konzervatoři hostovala v řadě divadel, po absolvování se věnovala hlavně rozhlasu (Frekvence 1, Evropa 2). V televizi začínala jako moderátorka na TV Prima (Kinorevue, Dotkněte se hvězd), působila na TV Nova a moderátorskou dvojici vytvořila s bratrem Daliborem Gondíkem (Snídaně s Novou, Go Go Šou, Rady ptáka Loskutáka). V současné době společně uvádějí na Primě pořad Gondíci s. r. o.. Zahrála si v několika filmech a seriálech (Svatby v Benátkách, Vraždy v kruhu, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura, Doktor od jezera hrochů atd.)

Hraje v Divadle Palace (Jo, není to jednoduché, Manželský poker), Divadelní společnosti Háta (Do ložnice vstupujte jednotlivě, Rozmarný duch, Byt na inzerát atd.) a také v muzikálu Mamma Mia!

Adéla má s hercem Ondřejem Brouskem jedenáctiletou dceru Nely.

Adéla Gondíková (Jacqueline)

Co vás na detektivní komedii Ani za milion! nejvíc zaujalo?
Popravdě, také jsem o tom nedávno přemýšlela! Hra se mi líbila z několika důvodů. Je pro mě hodně zajímavá hlavně netypickým vztahem mezi dvěma lidmi, ale i prostředím, kde se odehrává. Rozhodně to není obyčejný byt, kde stárnoucí muž má problémy s manželkou nebo milenkou nebo oběma najednou, což bývá v komediích velmi časté. Tady jsme na opuštěném majáku, kolem slyšíme jen moře, a ti dva, kteří se tam potkají, mají každý své tajemství a zároveň je cosi spojuje. Ačkoli i mezi Lambertem a Jacqueline něco vnikne, co je dá dohromady – možná vztah nebo možná jen nedorozumění, to vlastně zatím nikdo neví…

Komedie jako žánr vám ale není vzdálená – tato je už desátá, v níž hrajete?
Komedie mám ráda, ale je to docela těžký žánr. V tomto případě má hra Ani za milion! ještě něco navíc – detektivní zápletku a skutečnost, že divák ví trochu víc než postavy na jevišti. Složitější je pro mě i v tom, že tentokrát jsme na jevišti jen dva. Skoro dvě hodiny! To je fakt těžké. Společně s režisérem Petrem Hruškou jsme už v jiném divadle dvě komedie nazkoušeli, ale postav na jevišti bylo vždy víc, takže pozornost diváků se trochu rozptýlila, nezůstávala jen na nás dvou a já měla občas možnost trochu vydechnout a vyladit se na další scénu. Tentokrát ve hře Ani za milion! není z jeviště úniku. Nikdo nás nezachrání!

Jaká je vaše Jacqueline, zpočátku elegantní Francouzka s kufříkem plným peněz?
Je trhlá a maličko rozmařilá. Už třeba jenom v tom, že si objedná vraždu manžela jen proto, že je příšerně kladný… To ale dokážu jako žena pochopit! Ne vážně, je úplně jiná než ženské postavy, které jsem kdy hrála – ačkoli i ty bývají pěkně potrhlé, ale spíš hysterické nebo trochu bláznivé. Jacqueline je ale mnohem barevnější, má v sobě kus od každé ženy a zároveň velkou dávku racionality, která se projevuje ve všech nedorozuměních, která se mezi ní a Lambertem odehrávají.

S vaším partnerem Jiřím Langmajerem nezkoušíte ani nehrajete poprvé, je to tentokrát v něčem jiné?
Právě v tom, že jsme na všechno jenom my dva. Ale vlastně to je asi těžší spíš pro mě, on je dokonalý profík, který se nemusí moc učit, má herectví přirozeně v sobě. Mnohem víc než při jiném zkoušení si musím ukládat, co přesně po nás režisér chce, jak to chce, co jsme si říkali, jaké pocity provázejí jednotlivé scény… Je to pro mě mnohem dramatičtější.

Který moment máte ve hře Ani za milion! nejraději?
Snad bude zábavnější druhá půlka… Tam si už trochu hrajeme na spiklence. Po řadě nedorozumění, která si odbudeme před přestávkou, se spojíme a bojujeme proti jedinému společnému nepříteli. Na to se vždycky těším. A také na společný večírek, kdy ona odhodí tu eleganci a je uvolněnější a rozpustilejší – to mě vždycky baví.

Repertoár:
Ani za milion!