Jan Vlasák 2017-11-09T10:27:58+00:00
Divadlo v Rytířské

Jan Vlasák

(1943)

Narodil se v Čáslavi a od dětství byl rozhodnutý se stát hercem. Vystudoval brněnskou JAMU a první angažmá získal ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Působil v řadě mimopražských (ostravské Divadlo Petra Bezruče) i pražských divadel (Národní divadlo). Dnes je členem Městských divadel pražských (Na miskách vah, Král Lear, Romulus Veliký, komedie antických rozměrů, Holky z kalendáře, Veterán, Sebevrah atd.)

Od 60. let spolupracuje s televizí, kde si zahrál v desítkách seriálů jako Slovácko sa nesúdí, Malý pitaval z velkého města, Zdivočelá země, PF 77, Tři králové, Cirkus Bukowsky, Ulice, První republika atd. K jeho filmovým rolím patří například Výchova dívek v Čechách, Milenci a vrazi, Báthory či Vratné lahve. Často spolupracoval se zahraničními produkcemi (Duna, Hostel, Bazén) a jeho hlas známe z rozhlasu i dabingu.

Jan Vlasák – Belone, soused Pignon

Jaký je váš Belone – co o něm prozradíte?
Doufám, že se mi podaří zahrát chápavého psychologa-profesionála a věřím, že jeho „odveta“, jak se o svém angažmá v celé situaci zmiňuje, nebude zlomyslná, nebo dokonce krutá, ale zábavná.

Čím vás zaujala komedie „S barvou ven!“?
Politická korektnost je myslím velmi živé téma, které otravuje život nám všem. Je to strašák, kterého je třeba se zbavovat, jak to jen jde. A to je to, co mne na francouzské komedii zaujalo.

Máte svoji oblíbenou scénu?
Není to scéna, ve které hraju, ale scéna Jaromíra Noska a Petra Motlocha aneb Pignona a Santiniho, které říkáme „červená řepa“.

Repertoár:
S barvou ven!