Petr Motloch 2017-11-09T10:33:27+00:00
Divadlo v Rytířské

Petr Motloch

(1964)

Narodil se v Ostravě, kde vystudoval gymnázium. Po absolvování JAMU byl členem Národního divadla v Brně, s režisérem J. A. Pitínským spolupracoval ve zlínském divadle, hostoval na scénách Klicperova divadla v Hradci Králové i pražském Ungeltu. Od roku 1998 do roku 2016 byl členem činohry Národního divadla (Maryša, Marie Stuartovna, Lucerna, Idiot, Markéta Lazarová, Richard III., Naši furianti, Strakonický dudák, Ze života hmyzu, Ohlušující pach bílé atd.)

V televizi debutoval v roce 1998 ve filmu Zima 1989, zajímavé role mu nabídl režisér Jiří Svoboda (Sametoví vrazi, Udělení milosti se zamítá, Kráska a netvor, Jan Hus) nebo Irena Pavlásková (Zemský ráj to napohled, Bludičky). V roce 2015 natočil s režisérem Vladimírem Michálkem pro HBO seriál Mamon a nedávno jej diváci viděli v Případech 1. oddělení, seriálu Ohnivý kuře nebo Mordparta. V současné době hraje v Divadle Palace (Rodina je základ státu) a Národním divadle (Strakonický dudák).

V Divadle v Rytířské po komedii S barvou ven! účinkuje i ve francouzské komedii Můj nejlepší kamarád.

Petr Motloch – Phillippe

Co vás jako první napadlo po přečtení hry Můj nejlepší kamarád?
Že je to prima komedie s herci, se kterými jsem ještě nezkoušel.

Čím si vás role Phillippea jako herce získala, že jste měl chuť si ji zahrát?
Má role byla stejně jako ostatní role ve hře přeložena do češtiny, přišla za mnou prostřednictvím nabídky ředitele divadla a nenechala se odradit, dokud jsem jí neslíbil, že ji v rodném jazyce nazkouším.

Jaká je spolupráce s režisérem Jakubem Nvotou?
Jakub Nvota je obdivuhodně obdařený smyslem pro humor a přál bych českým divadlům, která ještě neměla tu čest s ním pracovat, aby neváhala a vybídla jej ke spolupráci.

Máte v hře svoji oblíbenou scénu nebo větu?
Slezte z toho lustru, Donalde!? Ne, to je asi odjinud. Oblíbenou mám celou hru.

Petr Motloch – personální ředitel Santini

Jaký je váš Santini – co o něm prozradíte?
Zabedněný bambula. Hromotluk s jemnými základy.

Čím vás zaujala komedie „S barvou ven!“?
Překlad z francouzštiny nezapře filmový kořen. Aby se dala naše komedie „S barvou ven!“ uskutečnit, bylo potřeba ji hrát buď na tzv. točně, anebo zachovat systém dvou sousedících prostorů. To, že mohu hrát pouze na polovině z šířky pětimetrového hlediště v Divadle v Rytířské, mě postavilo do polohy statičtějšího herectví… Prostě doleva nemůžete, protože nejste vidět, a doprava též ne, vlezl byste do scény, kam vaše postava nepatří.

Máte svoji oblíbenou scénu?
Scény popleteného hromotluctví s Pignonem v podání Jaromíra Noska a jedna scéna jako přívažek s Janem Vlasákem mě na zkouškách velmi baví.

Repertoár:
Můj nejlepší kamarád
S barvou ven!